آموزش

برای کودکم چه سایزی لباس بخرم؟

size guide

یکی از دغدغه های والدین برای خرید لباس بچگانه در هر سنی ، انتخاب سایز لباس کودکشان است ، در این مقاله شما میتوانید سایز لباس فرزند دلبندتان را انتخاب و از فروشگاه بوژان خریداری نمایید.

 

اگر به لباس‌هایی که بچه ها تا سن حتی تا 12 سالگی می‌پوشند دقت کرده باشید می‌بینید که تقریبا در اکثر موارد یک قسمت از لباس با اندام کودک تناسب ندارد. مثلا قد لباس مناسب است اما در قسمت شکم تنگ می‌باشد یا آستین‌ها کوتاه هستند. دو دلیل اصلی باعث این اتفاق می‌گردد اول اینکه اندام کودکان تقریبا از هیچ الگوی استانداردی پیروی نمی‌کند و دوم سرعت رشد کودک، که در زمان کوتاهی ممکن است بسیار تغییر کند. این دلایل باعث شده است که هنگام انتخاب لباس بچه گانه، والدین سردرگم باشند.

روش های تعیین سایز لباس بچه گانه

اگر قصد دارید برای کودک خود شخصا لباس بدوزید یا اینکار را به یک خیاط بسپارید و یا اینکه قصد خرید آنلاین لباس بچه گانه از فروشگاه‌های اینترنتی را دارید باید به دقت سایز قسمت‌های مختلف بدن کودک خود را اندازه گیری کرده سپس با الگوهای استاندارد مقایسه نموده و اقدام به سفارش لباس بچه گانه کنید.

برای این کار باید به ترتیب سه اندازه دور کمر، دور سینه و قد کودک خود را به روش زیر اندازه بگیرید.

دور کمر: اندازه گیری باریکترین قسمت کمر کودک با استفاده از متر یا نوار پارچه‌ای.

دور سینه: اندازه گیری دور سینه از برجسته ترین نقطه تا پشت کمر کودک با استفاده از متر یا نوار پارچه‌ای.

قد: اندازه گیری قد کودک (برای این کار بهتر است کودک کنار دیوار کاملا صاف بایستد و از سطح زمین تا بالای سر او اندازه گیری گردد)

برای خرید لباس بچه گانه پس از بدست آوردن اندازه موارد ذکر شده باید سایز کودک خود را با سایز نرمال کودکان که در جدول پایین مقایسه کرده و اگر اندازه‌ها با یکدیگر مطابقت داشت یا اختلاف چشمگیری نداشتند می‌توانید طبق سایزهای نرمال لباس بچه گانه موردنظر خود را برای دوخت یا خرید سفارش دهید.

اما اگر سایز کودک شما بر اساس اطلاعات جدول تفاوت زیادی با حالت نرمال داشت باید کودک خود را برای خرید حضوری آماده کرده و با پرو کردن لباس بچه گانه مناسب را انتخاب و سایز کودک خود را تشخیص دهید.

راهنمای انتخاب سایز 

baby size guid

حال شما میتوانید با خیالی آسوده از فروشگاه ما انواع لباس های دخترانه و پسرانه را سقارش دهید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *